Planowanie przyszłości – czyli jak zaplanować resztę swojego życia.

Planowanie przyszłości to istotny temat. Badania pokazują, że ludzie, którzy planują przyszłość i stawiają sobie ambitne cele osiągają więcej. Istnieje wiele metod planowania przyszłości. Dziś przedstawiam jeden z moich ulubionych sposobów na stworzenie planu wymarzonego życia. Okazuje się, że planowanie przyszłości może być całkiem przyjemne – powodzenia;)

Wyobraź sobie, że jesteś w stanie przenieść się w przyszłość. Wybierz przedział czasowy jaki Ci odpowiada. Umówmy się, że będzie to minimum 5 lat, ale może być także 10, 20, 30 – ile sobie życzysz. Następnie wyobraź sobie, że masz szansę napisać do mnie list z tej przyszłości. Ten list zaczyna się słowami „Cześć Kuba, chciałem Ci napisać co takiego fantastycznego i wspaniałego wydarzyło się w moim życiu oraz jak ono się potoczyło od czasu, gdy X lat temu przeczytałem Twój wpis…”.

Napisz ten list przez pryzmat samych dobrych zdarzeń, korzystnych dla Ciebie, sukcesów, możliwości, oraz tego, co Ci się udało osiągnąć. Opisz w nim jak żyjesz, gdzie żyjesz, z kim żyjesz, co robisz. Postaraj się, aby była to ciekawa i budująca historia. Taka jaką chciałbyś o sobie posłyszeć. Kiedy już to zrobisz będziesz mieć gotowy plan na najbliższe lata. Wystarczy jedynie go wdrożyć w życie. W tym liście pojawią się Twoje potrzeby, marzenia i cele. Będziesz je mieć podane jak na tacy. Nie zapominaj, aby znalazły się w nim różne obszary takie jak przyjaźń, miłość, zabawa, rekreacja, hobby, czas wolny, kariera, zdrowie, miejsce w jakim chcesz żyć, ludzie jakimi się chcesz otaczać itp. Puść wodze fantazji i idź na całość. W końcu życie masz tylko jedno więc zamiast je przesypiać i realizować cele innych osób lub korporacji, warto przeżyć je tak jak sobie to wymarzyłaś/łeś.

Tak napisany list potraktuj jak plan działania. Powieś go sobie na lodówce, przypnij na tablicy lub trzymaj w szufladzie, do której często będziesz zaglądać i go czytać. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko, że o nim zapomnisz albo wrócisz do dotychczasowych, nawykowych zachowań.

Zostaw komentarz

Do góry